Milyen hajszérumot kell választanod?

Sziasztok!

A legtöbb nő számára rendkívül fontos a hajápolás. Egyesek természetes összetevőket tartalmazó DIY kozmetikumokat használnak, mások a csúcskategóriás márkákat részesítik előnyben. Mégis, nem kétséges, hogy többségünk már kipróbálta a hajszérumokat. Ha te is ki szeretnéd próbálni, nézd meg, hogyan kell használni a szérumokat, milyen hatásai vannak és melyik szérumtípus a legjobb számodra.

Mi az a hajszérum?

A szérumot általában a hajvégeken ajánlott használni. A legtöbb ilyen típusú kozmetikum szilikonokat tartalmaz. Hogyan működik a hajszérum? 

  • védi a hajvégeket a töredezés ellen,
  • védi a hajat a hő és a nap ellen,
  • kisimítja és fényessé teszi a hajat,
  • megkönnyíti a fésülést.

A jó hajszérum nem tartalmazhat alkoholt, fehérjét (ha a hajadban már túl sok van belőle), szilikonokat (ha göndör hajad van).

Tudtad, hogy többféle szérum létezik? A következő típusú hajszérumokat különböztethetjük meg: szilikonmentes, szilikonos, olajos, krémes, vagy vajas.

Hajszérum és PEH egyensúly

Ha használsz hajszérumot, akkor tudnod kell, hogyan kell ezt a PEH-egyensúllyal együtt csinálni. A növényi fehérjék antisztatikusak, simábbak és védelmet nyújtanak a hő és a nap ellen. Ha a szérummal együtt használjuk, az a hajban fehérjetöbbletet eredményezhet. Az emolliensek simítják és védik a hajat a külső tényezők ellen, de el is nehezíthetik a szálakat. Másrészt a humektánsok antisztatikusak, de göndörödést is okozhatnak.

Hogyan kell használni a szérumot a hajon?

A szérum kétféleképpen használható. Az első magában foglalja a kozmetikum alkalmazását a már megmosott hajra vagy a száraz hajra. A második módszer egy kétlépcsős védelmet biztosít. Először olajat, majd szérumot kell felvinni a hajra.

Ha sima, fényes és a külső tényezők ellen védett a hajad, az azt jelenti, hogy a szérum működik. Ellenkező esetben a haj zsíros, nehéz és göndör lenne. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a szérum nem okoz hajhullást. Ha azonban fokozott hajhullást észlelsz, az azt jelenti, hogy a szervezet allergiás reakciót mutat a termék valamely összetevőjére.

Összefüggő cikkek

Előző cikk Következő cikk
0 shares